×

About

Welcome to Aria Petro Pishro Lubricants Company web site

Newsletter

Subscribe to Our Newsletter:

خبرها و رویدادها

Photo

همایش و نمایشگاه جانبی صنعت سیمان و افق پیش رو 1396

اولین حضور شرکت آریا پترو پیشرو روانکار در همایش و نمایشگاه جانبی صنعت سیمان و افق پیش رو ، در سال 1396

Photo

تاريخچه روغن های صنعتی

تا قبل ازسال ۱۸۵۶روغن موردنياز  براي روانكاري چرخ هاي ارابه ها و….. ازمنابع روغـن هـاي حيـواني مثـل روغن نهنگ ، گاو ، خوك و… وهمچنين روغن

هاي گياهي بدست مي امد و اسمی بعنوان روغن های صنعتی وجود نداشت

Photo

نکاتی درباره روانکارها

روانکارها موادی هستند که برای کاهش میزان اصطکاک بین سطوح متحرک و ثابت استفاده می‌شوند، مانند انواع روغن، گریس و غیره. در یک تعریف ساده، روانکاری، روشی است برای جلوگیری از اصطکاک و سایش سطوح متحرکی که روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

Photo

پیدایش روغن مینرال و سنتتیک و تفاوت آنها

شاید در کمتر از دویست سال پیش کسی تصور نمی کرد که زندگی بشر به این ماده سیاه و غلیظ بــه نام نفت گره بخورد تا سال ۱۸۵۰ میلادی و قبل از پیشرفت علم تجزیه و تقطیر نفت خام ، وجود داشتن رگه های نفت خام در کنار چاه های آب به عنوان یک معضل برای آلودگی چاه های آب در نظر گرفته می شد .

Photo

عضویت رسمی در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

عضویت رسمی در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

Photo

تحویل کالاهای پیش فروش شده مرحله هشتم تیرماه 99

ترخیص و خروج بخشی از سفارشات مشتریان عزیز مربوط به محصولات Mollenberg آلمان از گمرک تهران

Photo

هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن و تجهیزات معدنی کرمان 1399

حضور شرکت آریا پترو پیشرو روانکار، در هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع وابسته تیرماه 1399،در کهن شهر تاریخی کرمان
محل برگزاری نمایشگاه بین المللی جنوب شرق کرمان

Photo

گریس و کاربردهای آن

گریس یک محصول نیمه مایع تا جامد است که از پراکنده کردن مادۀ سفت کننده در روغن پایه به دست می آید. در بيشتر موارد به منظور ایجاد و تقویت بعضی از خواص، به آن مواد افزودنی اضافه می کنند. 

Photo

اصول روانکاری دنده های باز

مهم ترين وظيفه يك روانكار دنده باز، جلوگيري از تماس فلز با فلز و كاهش اصطكاك است . ساير وظايف مهم آن عبارتند از : محافظت دندانه در برابر خوردگي و سايش، افزايش تحمل بار ديناميك سيستم، جلوگيري از آسيب هايي مانند خراش يافتگي، حفره دار شدن، نرمي سطح دندانه ها و افزايش نسبت تماس .
براي حصول به موارد فوق، يك روانكار مناسب بايد داراي خصوصيات ويژه اي نظير عاري بودن از هر گونه حلال، قير، فلزات سنگين و كلر، رفتار مناسب در دماهاي گوناگون، خطر خود اشتعالي پايين، اتلاف بسيار كم ناشي از تبخير و دفع آسان روانكار كاركرده از سطح دندانه ها باشد .